Nasze osiągnięcia


Międzyszkolny Konkurs na prezentację multimedialną "Dzień Bezpiecznego Internetu - Razem zmieniamy Internet na lepsze"

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Młodzieszyn, Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Dyrektora Gimnazjum w Młodzieszynie.

W tym roku konkurs na prezentację multimedialną nosił tytuł "Dzień Bezpiecznego Internetu - Razem zmieniamy Internet na lepsze".

10 lutego 2017r.  odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Uczeń naszej szkoły - Jakub Przytuła z klasy VI - zajął w tymże konkursie II miejsce. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda" - Szymanów 2017
18 stycznia 2017r. uczniowie uzdolnieni muzycznie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej w Szymanowie.

Osiągnęliśmy mega sukces!

I miejsce w kategorii zespoły klasy I-III zajął zespół w składzie: Karolina Wróbel, Cezary Przytuła i Jakub Głażewski, śpiewając pastorałkę "Bosy pastuszek".

II miejsce w kategorii zespoły klasy IV-VI wyśpiewały uczennice klasy VI: Marta Baczyńska, Natalia Żakowska, Daria Charazińska i Katarzyna Wypchło, prezentując pastorałkę "Wielka radość nastała", a wyróżnienie otrzymała Natalia Żakowska za przepięknie zaśpiewaną pastorałkę "Święta historia".

Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.

Powiatowy Konkurs Literacki "Świat bez przemocy"
W poniedziałek 5 grudnia 2016r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Sochaczewie odbył się finał Powiatowego Konkursu Literackiego "Świat bez przemocy". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatora - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie wpłynęły 62 prace z 23 szkół.

Celem konkursu było przedstawienie wizji świata pozbawionego przemocy i agresji oraz rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających przeciwdziałaniu przemocy fizycznej i psychicznej, a także przeciwdziałaniu uzależnieniom i patologiom społecznym, upowszechnienie zdrowego życia wolnego od nałogów.
Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, którzy pod kierunkiem p. Agnieszki Wnuk-Paduch oraz p. Iwony Kochanek stworzyli ciekawe pamiętniki, blogi, wiersze i opowiadania konkursowe. Katarzyna Rąg - z klasy III gimnazjum - została laureatką konkursu i za swój dziennik otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy Kasiu!Twórczość Ks. Jana Twardowskiego


9 czerwca 2016r uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyczółkach uczestniczyli w konkursach dotyczących twórczości Ks. J. Twardowskiego, które odbyły się w szkole w Gawłowie. Uczennica kl. II - Maja Pindor zajęła II miejsce w konkursie recytatorskim, a Patrycja Kantarska zajęła II miejsce w konkursie plastycznym. Bartosz Figat - uczeń klasy III otrzymał wyróżnienie. Pani dyrektor A. Gałaj pogratulowała na forum szkoły wyróżnionym uczniom.
XXIII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Plastek"

6 czerwca 2016 roku w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina odbyło się otwarcie wystawy  pokonkursowej  pt. „Ilustracje do wybranych bajek Wandy Chotomskiej”, które połączono  z uroczystym podsumowaniem, wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom XXIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Plastek”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży twórczością Wandy Chotomskiej, rozwijanie wyobraźni, wyrażenie emocji, wrażeń związanych z wybraną bajką za pomocą wypowiedzi plastycznej. Prace oceniano w 4 kategoriach wiekowych.

Nasze   gimnazjum   reprezentowało  5  uczennic z  klasy  III,   które    pod    kierunkiem p. Agnieszki Wnuk-Paduch wykonały ciekawe ilustracje do utworów Wandy Chotomskiej. Marcelina Gajda została laureatką tego konkursu i otrzymała III nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.XVIII Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny "Małe Dyktando"


Dnia 13.05.2016r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie odbył się XVIII Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny "Małe Dyktando". Brali w nim udział uczniowie klas II i III.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maja Mościcka i Magdalena Radwańska z klasy II oraz Jakub Głażewski z klasy III. Mimo bardzo dużej konkurencji naszym dziewczynkom udało się odnieść sukces, gdyż Maja Mościcka zdobyła II, a Magdalena Radwańska - III miejsce.

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów.

I Powiatowy Konkurs Literacki "List do..."


Dnia 22 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sochaczewie odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Literackiego "List do...". 

W konkursie wzięło udział 57 uczniów z 10 szkół podstawowych naszego powiatu. Jury doceniło prace dwóch uczennic Zespołu Szkół w Wyczółkach, przyznając III miejsce Karolinie Baranowskiej z klasy IV  za list skierowany do Tomka Sawyera, wyróżnienie Wiktorii Baranowskiej z klasy V za list do Fileasa Fogga.
Konkurs "Odnawialne źródła energii energią przyszłości"


22 kwietnia 2016r w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Teresinie odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Odnawialne źródła energii energią przyszłości” dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu sochaczewskiego i powiatów ościennych.

Główne cele konkursu to: zainteresowanie młodzieży wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii w swoim środowisku, kształcenie postaw ekologicznych wśród młodzieży oraz pogłębianie zainteresowań uczniów w zakresie nauk fizyczno-przyrodniczych.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice klasy III gimnazjum, które wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne pod kierunkiem p. Agnieszki Wnuk-Paduch. Daria Jużyk zajęła I miejsce, zaś Marcelina Gajda wyróżnienie w kategorii plastycznej w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy naszym gimnazjalistkom.
Konkurs piosenki „W rytmie Rocka”

21 marca 2016 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Powiatowym

Konkursie  Piosenki „W rytmie Rocka” pod patronatem Burmistrza Miasta

Sochaczew. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 2 z Oddziałami

Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie.

Przegląd skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkól

ponadgimnazjalnych z powiatu sochaczewskiego. Do zmagań z muzyką rockową

z lat 80-tych i 90-tych stanęły także uczennice klasy V Marta Baczyńska i

Natalia Żakowska. Dziewczęta zajęły III miejsce w kategorii zespoły wokalne,

wykonując piosenkę zespołu Myslovitz „Długość dźwięku samotności”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.„Wiem, że dobrze jem”

Dnia 18 lutego w Urzędzie Gminy Sochaczew odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Wiem, że dobrze jem” zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów Zespołu Szkół w Wyczółkach - od klasy I SP do III G. Nagrody z rąk wójta, p. Mirosława Orlińskiego i sekretarz Gminy, p. Elżbiety Kowalczyk, odebrały następujące osoby:

  • w kategorii klas I - III Gabriela Gałaj z kl. Ia - wyróżnienie
  • w kategorii klas IV – VI Patrycja Zielińska z kl.VI - I miejsce i Kamila Jużyk z kl.V - wyróżnienie

  • w kategorii gimnazjum Paulina Król z kl. IIIg - II miejsce

Organizatorzy zadbali o wszystkich uczestników konkursu, wręczając każdemu paczkę owoców – symbol zdrowego odżywiania.„Ulubieni Święci i Błogosławieni polscy Papieża Polaka – św. Jana Pawła II”


Dnia 22 listopada 2015 r. w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Kątach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Ulubieni Święci i Błogosławieni polscy Papieża Polaka – św. Jana Pawła II”. W konkursie nagrodzonych zostało sześcioro uczestników z naszej szkoły. W kategorii klas I-III SP II miejsce zajął Bartosz Figat , a III – Zofia Karpińska. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Gałaj, Aleksander Yeremyan i Zuzanna Terenowicz. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Aleksandra Małachowska.
Dnia 28 października 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sochaczew odbył się jubileusz 50-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie z siedzibą w Kątach. Podczas uroczystości nagrody i dyplomy otrzymali laureaci konkursu plastycznego „Gmina Sochaczew w podroży – wakacyjne pejzaże”.  I miejsce w kategorii klas    I-III zajęła Patrycja Kantarska, II miejsce – ex aequo Gabriela Gałaj i Aleksander Figat, a III miejsce– Zuzanna Terenowicz. W kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Aleksandra Małachowska.Wielki sukces Anity Znamirowskiej

I miejsce 

25 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu w Siedlcach.

 

15 czerwca 2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach odbył się jubileuszowy 25 Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu etap wojewódzki. 

Na profesjonalnej scenie swoje utwory zaprezentowało około 250 uczestników z 14 szkół podstawowych i 12 gimnazjów z całego Mazowsza.

Każdy wykonawca Festiwalu przedstawił autorską piosenkę o tematyce zdrowotnej. Prezentacje piosenek zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której wchodzili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, przedstawiciel Kuratorium-Delegatury w Siedlcach, przedstawiciel szkoły muzycznej. W swoich ocenach jury brało pod uwagę treści prozdrowotne, umiejętności wokalne oraz walory artystyczne. 

I miejsce w kategorii gimnazjów zajęło nasze gimnazjum reprezentowane przez Anitę Znamirowską- uczennicę III klasy. 

Laureaci festiwalu otrzymali nagrody, które zostały zakupione z myślą o zasileniu placówek szkolnych w sprzęt przydatny w nauce i zajęciach pozaszkolnych, a każdy wykonawca otrzymał upominek. 

Koncert poprowadził p. Jacek Rutkowski – kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Siedlcach.

Gratulacje Anito!


Konkurs Piosenki o zdrowiu 

W czwartek 28 maja 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Sochaczewie. 

Kilkuminutowe programy artystyczne przygotowane przez grupy z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów propagujące treści prozdrowotne przykuły uwagę zarówno publiczności, jak i jurorów oceniających w tym dniu uczestników.

W konkursie wzięło udział 18 wykonawców (w tym również zespołów) którzy zaprezentowali piosenki o zdrowiu. 

W kategorii gimnazja jury przyznało  I. miejsce uczennicy naszego gimnazjum: Anicie Znamirowskiej, która przygotowana przez panią Beatę Kłosińską zaśpiewała piosenkę pt. Żyj zdrowo” na melodię Kasi Sobczyk –„O mnie się nie martw” 

Anita będzie reprezentowała powiat sochaczewski w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 15.06.2015r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Gratulacje!!! 


15.05.2015 r. w Zespole Szkół w Sochaczewie odbyło się uroczyste podsumowanie III Powiatowego Konkursu Literackiego "Piszemy Baśń". Konkurs, organizowany w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, adresowany był do uczniów kl. IV-VI. Wiktoria Baranowska z kl. IV zajęła w nim I miejsce za baśń "Borys i nieznajomy wędrowiec". W nagrodę dostała piękną książkę i dyplom.

 

Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie po raz czwarty był organizatorem Konkursu Plastycznego – Rysunek 2015. Tym razem tematem prac były ”Kwiaty  w martwej naturze”’. W piątek 24 kwietnia 2015 r.  odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród laureatom.

Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów klas IV – VI.  III miejsce w Konkursie w kategorii klas IV – VI zajęła Katarzyna Wypchło z klasy IV, zaś wyróżnienie otrzymała Julia Ślusarczyk z klasy VI.

 

Kolejny sukces talentu i pięknego głosu Anity.

26 marca w Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie odbył się I Powiatowy Konkurs „W rytmie rocka”. W tym roku uczestnicy mogli prezentować utwory ze światowego repertuaru zespołów i wokalistów obejmujących lata pięćdziesiąte do końca lat siedemdziesiątych.  Wybór naszej uczennicy Anity Znamirowskiej padł na utwór „Pretty woman” R. Orbisona. Anita wyśpiewała w świetnym stylu II miejsce. Gratulacje!!!

 

Anita wyśpiewała II miejsce.

25 marca 2015 roku z Zespole Szkół w Sochaczewie odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej „Do Re Mi”. Ideą tego konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży piosenek polskich wykonawców. W tegorocznej edycji konkursu uczniowie wybierali piosenki z listy polskich wykonawców na litery F i G.

Jury w składzie: Katarzyna Proch, Daniel Kujawa, Grażyna Gajda i Aleksandra Skwira przyznali Anicie Znamirowskiej uczennicy III klasy naszego gimnazjum II miejsce. Anita pięknie zaśpiewała utwór z repertuaru Edyty Geppert „Zamiast”. Brawo!