Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyRok szkolny 2016/2017

Dnia 15 stycznia 2017r. odbył się kolejny, 25 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku przebiegł pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

Wolontariusze Zespołu Szkół w Wyczółkach również kwestowali. Kwesta odbyła się przy kościele w Mikołajewie, przy kaplicy w Nowym Białyninie oraz w Sochaczewie i Warszawie. Udało się zebrać 3471,56zł. Następnie przedstawiciele wolontariatu szkoły, tj. Oliwia Włodarska, Julia Przyłuska, Bartosz Kowalczyk oraz Natalia Lewandowska wraz z opiekunem - p. Magdaleną Pietrzak - wybrali się do Radia Sochaczew, gdzie opowiedzieli słuchaczom o swej pracy i ostatnio przeprowadzonych akcjach przez Szkolny Klub Wolontariatu.

Dnia 18 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się loteria oraz licytacja różnych gadżetów(piłek, kalendarzy, kubków...). Na aukcji zebraliśmy 897zł.

Ogółem na WOŚP przekazaliśmy aż 4368,56zł, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord szkoły.

protokol.pdf


Rok szkolny 2015/2016

W dniu 10.01.2016 r. odbył się kolejny, 24. już Finał WOŚP, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Wolontariusze z Zespołu Szkół w Wyczółkach również po raz kolejny kwestowali. Kwesta odbyła się przy kościele w Mikołajewie oraz przy kaplicy w Białyninie Nowym pod opieką Pani Alicji Gałaj, Dyrektor Zespołu Szkół w Wyczółkach oraz opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Iwony Gasińskiej i Pani Katarzyny Bury. Pieniądze do puszek zbierali uczniowie Gimnazjum w Wyczółkach: Bartosz Kowalczyk, Natalia Lewandowska, Kinga Włodarska, Oliwia Włodarska, Aleksandra Małachowska. Po zakończeniu kwesty dwoje wolontariuszy – Bartosz Kowalczyk i Natalia Lewandowska – wraz z opiekunem Panią Katarzyną Bury odwiedzili studio otwarte Radia Sochaczew, gdzie udzielili na żywo wywiadu na temat działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu, działań podjętych na rzecz WOŚP oraz samej kwesty. Uczniowie opowiedzieli m. In. o akcjach, jakie organizowane są na terenie szkoły i o sukcesach uczniów w zakresie Wolontariatu. Po wyjściu ze studia zafascynowani wolontariusze czując niedosyt ruszyli  kwestować dalej w Sochaczewie. Łącznie zebraliśmy 878,36 zł.                                                                      

Dwa dni później, tj. 12.01.2016 r. odbyła się w naszej szkole licytacja gadżetów pozyskanych od różnych sponsorów, tj. Wójta Gminy Sochaczew, Urzędu Gminy Kocierzew, LGD Echa Puszczy Bolimowskiej oraz osób prywatnych, m.in.: Pań Bożeny Szatkowskiej, Danuty Bury,  Aleksandry Wiernikowskiej i Moniki Jodłowskiej. Szczególnym zaangażowaniem w organizację i przeprowadzenie aukcji wykazał się Bartek Kowalczyk, który przygotował narzędzia do licytacji, jak również wprowadził uczestników licytacji w szczególny nastrój, przygotowując podkład muzyczny WOŚP. Licytować pomagali nam także Kinga Włodarska i Kacper Chrzanowski. Wśród licytowanych przedmiotów pojawiły się ręcznie malowane obrazy, akcesoria skórzane (etui, piórniki), porcelanowe skarbonki, kalendarze, breloki, długopisy, smycze. Na aukcji zebraliśmy 763,50 zł. Ogółem na WOŚP przekazaliśmy aż 1641,86 zł, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord szkoły.

Sponsorom, którzy ofiarowali nam w tym roku hojne dary, zostaną przekazane osobiste podziękowania od Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 

Opracowały:  opiekunki SKW : Katarzyna Bury i Iwona Gasińska


Rok szkolny 2014/2015

Dnia 11 stycznia 2015 r. odbył się kolejny, 23. już Finał WOŚP, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". Wolontariusze Zespołu Szkół w Wyczółkach również kwestowali. Udało się zebrać 362,99 zł.

13 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się licytacja różnych gadżetów (latarki, kalendarze, kubki...). Ostateczną kwotę - 838,19zł, przekazaliśmy na rzecz WOŚP.
Rok szkolny 2013/2014

W dniu 23 stycznia 2014r. o godzinie 11.45 odbyła się licytacja przedmiotów na rzecz 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku udało nam się zebrać aż 228,30zł. W przyszłym roku pobijemy tę sumę!