Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


Rok szkolny 2017/2018

XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku akcja miała na celu pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Tak jak w ubiegłych latach Szkolny Klub Wolontariatu Przy Szkole Podstawowej w Wyczółkach przyłączył się do zbiórki. Prace koordynowały opiekunki SzKW, panie Magdalena Pietrzak, Iwona Gasińska i Katarzyna Bury.

Wielkie granie rozpoczęliśmy już w środę, 10. stycznia 2018 r. W tym dniu odbyła się licytacja gadżetów WOŚP i darów przekazanych przez sponsorów. W tym roku również nie zabrakło ofiarnych osób, chętnych pomóc chorym dzieciom. Nasza licytacja nie mogłaby się odbyć bez gadżetów, które otrzymaliśmy od:

-        pana Mirosława Orlińskiego, Wójta Gminy Sochaczew,

-        pana Jacka Budka, prezesa firmy Magboss,

-        firmy "Aljeka",

-        firmy "RubinTrans"

-        osób prywatnych.

Podczas imprezy wylicytować można było m.in.: pendrive'y, biżuterię, etui na telefon lub tablet, akcesoria skórzane, w tym piórniki i portfele, eleganckie muchy i krawaty, obrazki, długopisy, smycze czy kalendarze.

Podczas licytacji zebraliśmy kwotę 894,15 zł.

W niedzielę, 14. stycznia 2018 r. oficjalni wolontariusze WOŚP: gimnazjaliści Katarzyna Baczyńska, Paweł Chyziak, Bartosz Kowalczyk, Natalia Lewandowska i Julia Przyłuska prowadzili kwestę przy kościele w Mikołajewie. Dokuczliwy mróz nie powstrzymał wolontariuszy przed podjęciem dalszych działań. Uczniowie już pod opieką rodziców kontynuowali kwestę w Sochaczewie. Ostatecznie do puszek udało im sie zebrać 2890,08 zł, a także datki w innych walutach: 20 Euro i 100 Tolarjev.

Wszystkim zaangażowanym składamy wielkie dzięki za wspaniałe granie! Dzięki Waszej hojności i wielkiemu sercu udało nam się zebrać podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę: 3874,23 złotych, 20 Euro i 100 Tolarjev. Dziękujemy wszystkim sponsorom, organizatorom, wolontariuszom oraz całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w tegoroczny finał i z niecierpliwością czekamy na kolejny. Sie ma!


Rok szkolny 2016/2017

Dnia 15 stycznia 2017r. odbył się kolejny, 25 już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku przebiegł pod hasłem: "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

Wolontariusze Zespołu Szkół w Wyczółkach również kwestowali. Kwesta odbyła się przy kościele w Mikołajewie, przy kaplicy w Nowym Białyninie oraz w Sochaczewie i Warszawie. Udało się zebrać 3471,56zł. Następnie przedstawiciele wolontariatu szkoły, tj. Oliwia Włodarska, Julia Przyłuska, Bartosz Kowalczyk oraz Natalia Lewandowska wraz z opiekunem - p. Magdaleną Pietrzak - wybrali się do Radia Sochaczew, gdzie opowiedzieli słuchaczom o swej pracy i ostatnio przeprowadzonych akcjach przez Szkolny Klub Wolontariatu.

Dnia 18 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się loteria oraz licytacja różnych gadżetów(piłek, kalendarzy, kubków...). Na aukcji zebraliśmy 897zł.

Ogółem na WOŚP przekazaliśmy aż 4368,56zł, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord szkoły.

protokol.pdf


Rok szkolny 2015/2016

W dniu 10.01.2016 r. odbył się kolejny, 24. już Finał WOŚP, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów”. Wolontariusze z Zespołu Szkół w Wyczółkach również po raz kolejny kwestowali. Kwesta odbyła się przy kościele w Mikołajewie oraz przy kaplicy w Białyninie Nowym pod opieką Pani Alicji Gałaj, Dyrektor Zespołu Szkół w Wyczółkach oraz opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu: Pani Iwony Gasińskiej i Pani Katarzyny Bury. Pieniądze do puszek zbierali uczniowie Gimnazjum w Wyczółkach: Bartosz Kowalczyk, Natalia Lewandowska, Kinga Włodarska, Oliwia Włodarska, Aleksandra Małachowska. Po zakończeniu kwesty dwoje wolontariuszy – Bartosz Kowalczyk i Natalia Lewandowska – wraz z opiekunem Panią Katarzyną Bury odwiedzili studio otwarte Radia Sochaczew, gdzie udzielili na żywo wywiadu na temat działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu, działań podjętych na rzecz WOŚP oraz samej kwesty. Uczniowie opowiedzieli m. In. o akcjach, jakie organizowane są na terenie szkoły i o sukcesach uczniów w zakresie Wolontariatu. Po wyjściu ze studia zafascynowani wolontariusze czując niedosyt ruszyli  kwestować dalej w Sochaczewie. Łącznie zebraliśmy 878,36 zł.                                                                      

Dwa dni później, tj. 12.01.2016 r. odbyła się w naszej szkole licytacja gadżetów pozyskanych od różnych sponsorów, tj. Wójta Gminy Sochaczew, Urzędu Gminy Kocierzew, LGD Echa Puszczy Bolimowskiej oraz osób prywatnych, m.in.: Pań Bożeny Szatkowskiej, Danuty Bury,  Aleksandry Wiernikowskiej i Moniki Jodłowskiej. Szczególnym zaangażowaniem w organizację i przeprowadzenie aukcji wykazał się Bartek Kowalczyk, który przygotował narzędzia do licytacji, jak również wprowadził uczestników licytacji w szczególny nastrój, przygotowując podkład muzyczny WOŚP. Licytować pomagali nam także Kinga Włodarska i Kacper Chrzanowski. Wśród licytowanych przedmiotów pojawiły się ręcznie malowane obrazy, akcesoria skórzane (etui, piórniki), porcelanowe skarbonki, kalendarze, breloki, długopisy, smycze. Na aukcji zebraliśmy 763,50 zł. Ogółem na WOŚP przekazaliśmy aż 1641,86 zł, tym samym pobiliśmy dotychczasowy rekord szkoły.

Sponsorom, którzy ofiarowali nam w tym roku hojne dary, zostaną przekazane osobiste podziękowania od Szkolnego Klubu Wolontariatu.

 

Opracowały:  opiekunki SKW : Katarzyna Bury i Iwona Gasińska


Rok szkolny 2014/2015

Dnia 11 stycznia 2015 r. odbył się kolejny, 23. już Finał WOŚP, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". Wolontariusze Zespołu Szkół w Wyczółkach również kwestowali. Udało się zebrać 362,99 zł.

13 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się licytacja różnych gadżetów (latarki, kalendarze, kubki...). Ostateczną kwotę - 838,19zł, przekazaliśmy na rzecz WOŚP.
Rok szkolny 2013/2014

W dniu 23 stycznia 2014r. o godzinie 11.45 odbyła się licytacja przedmiotów na rzecz 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku udało nam się zebrać aż 228,30zł. W przyszłym roku pobijemy tę sumę!