Pole Nadziei


Rok szkolny 2016/2017

Już po raz czwarty wolontariusze Zespołu Szkół w Wyczółkach przyłączyli się do akcji "Pola nadziei". Kwesta odbyła się w dniu 9 kwietnia 2017r. przed kościołem parafialnym w Mikołajewie i przy kaplicy w Nowym Białyninie. Tego dnia wolontariusze rozdawali własnoręcznie wykonane kwiaty, zbierając jednocześnie datki na rzecz chorej Patrycji.

Uczniowie kwestujący pod opieką nauczycieli wykazali się wrażliwością na potrzebę innych.

Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!


protokol-1.pdf

protokol-przekazania.pdf


Rok szkolny 2015/2016

Nasza szkoła już po raz trzeci kontynuuje działania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola nadziei”. 

W dniu 20.03.2016r. wolontariusze wraz z opiekunami Zespołu Szkół w Wyczółkach kwestowali przy kościołach na rzecz chorego Bartka.

 

Każdy ofiarodawca otrzymał przygotowany przez uczniów żonkil wykonany metodą origami.

 

Udało nam się zebrać kwotę 505.22 zł.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

protokol_przekazania.pdf

protokol1.pdf
Rok szkolny 2014/2015

29 marca 2015r. wolontariusze ZS w Wyczółkach kwestowali po raz drugi przy kościele w Mikołajewie oraz przy kaplicy w Białyninie Nowym na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Giżycach.

Wolontariusze przygotowali kolorowe kwiaty metodą origami(pierwiosnki, tulipany, żonkile). Wzamian za datki wrzucone do puszki, wolontariusze rozdawali darczyńcom kwiaty. Zebrana kwota z akcji wyniosła 270zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie naszej akcji!

protokol-przekazania.pdf

porotokol-1.pdf


Rok szkolny 2013/2014

Na wyznaczonym terenie przed szkołą utworzono Pole Nadziei. W tą akcję szczególnie zaangażowali się wolontariusze z naszej szkoły. Jednak nie tylko - każdy uczeń mógł się przyczynić do jego utworzenia. Chętni przynosili cebulki tulipanów. Zostały one zebrane na apelu. Następnie członkowie wolontariatu udali się w celu posadzenia cebulek, pozostali uczniowie rozeszli się na lekcje. Kwiaty zostaną ścięte na Niedzielę Miłosierdzia Bożego i sprzedane, a uzbierana suma zostanie przekazana do hospicjum.
W dniu 13.04.2014r. kwestowaliśmy po raz pierwszy przy kościele parafialnym w Mikołajewie(godz. 9:00 i 12:30) oraz w Białyninie Nowym(godz. 11:00) na rzecz Hospicjum w Sochaczewie.

Każdy mógł wrzucić do puszki dowolną kwotę pieniędzy, w zamian otrzymując wykonanego przez wolontariuszy tulipana.


Udało nam się zebrać 430,27zł.Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!


Wolontariusze